
Pályázó neve:
Monostori Erőd Hadkultúra Központ Műemlékhelyreállító Ingatlanfenntartó -és Hasznosító Nonprofit Közhasznú Korlátolt Felelősségű Társaság
Projekt címe:
Helyi mester – mesterien helyi
Szerződés száma:
TOP-7.1.1-16-H-ESZA-2020-01499
Támogatás összege (Ft):
5 000 000
Összköltség (Ft):
5 000 000
A támogatás mértéke 100%.
A projekt megvalósításának kezdete:
2020.10.26.
A projekt fizikai befejezésének határideje:
2021.10.25.
Záró elszámolás benyújtásának határideje:
2022.01.23.
A projekt részletes szakmai tartalma a következő:
A projekt stratégia átfogó célja: Komárom kulturális és természeti örökségére, helyi értékeire és hagyományaira építő, azokat fejlesztő, aktív, erősödő, együttműködő közösség kialakítása, valamint a város nyitott, befogadó kisvárossá, egy határ-menti innovatív településsé válásának elősegítése.
A Monostori Erőd Nonprofit Kft. több éve megrendezi a Mesterségek dicsérete szabadtéri szezonzáró programot, melynek látogatottsága évről évre nő. A rendezvény alatt ezidáig a megyei népművészeti egyesület tagjai számára nyújtottunk bemutatkozási lehetőséget. Illetve színpadi fellépőkkel színesítettük a programsorozatot.
Ezt hangsúlyozva és kiegészítve projektünkkel hozzákapcsolódunk a Mesterségek dicsérete rendezvényhez. A helyi mester – mesterien helyi projekt célja, hogy felsorakoztassa a városban élő, dolgozó „helyi mestereket” s megmutathassa, megismertethesse magát. Ennek köszönhetően a három napos rendezvényen egy egységes installációval megjelenve mutathatja meg az általa készített portékáját.
A rendezvény alatt felelevenítjük a régi mesterségeket, s ezeket bemutatjuk a régi cégérekkel díszített zászlófelvonulással együtt, s ezzel párhuzamba állítjuk a mai kor vállalkozásait és bemutatjuk az azóta bekövetkezett változásokat. A Csillag erődben helyi képzőművészek alkotásaiból szervezünk kiállítást, s ehhez kapcsolódva tartunk kézműves foglalkozásokat a gyerekeknek, látogatóknak. Illetve interaktív fajátékokkal is játszhatnak a családok a szabadban. Emellett a színpadon a helyi néptánccsoport, népzenei együttes, gyerekzenekar és helyi fiatalokból álló zenekar számára is biztosítunk fellépési lehetőséget.
A projekt közvetlen céljai:
Célja a helyi termékek felkarolása, népszerűsítése; a helyi identitás részét képező kulturális örökségek, értékek megőrzése; a város és a városban működő gazdasági szereplők ismertségének növelése; a város turisztikai pozíciójának erősítése, megítélésének javítása; valamint a köz-, üzleti- és civil szféra közötti együttműködések szélesítése, mélyítése, ezáltal a lokális gazdaság megerősítése.
Közvetett céljai:
- helyi termelők szélesebb körben való megismerése, ezzel számukra esetlegesen nagyobb bevétel generálása, helyi gazdaság élénkítése.
- kiállítás ad a város kulturális értékeinek megőrzésére szélesebb körű lehetőséget
- lehetőséget biztosít a közösségi életbe való becsatlakozásra
- üzleti és civil szféra azonos szektorai között együttműködési lehetőségeket kínál fel.